Bomba witaminowa z samego rana. Testujemy wyciskarkę ELDOM

Uwielbiasz rozkoszować się codziennie smakiem świeżego soku z miękkich owoców takich jak np. jabłka lub pomarańcze? A może cenisz bardziej napój, do produkcji którego wykorzystasz marchew, czerwone buraki czy wiele innych twardych lub miękkich warzyw (w tym także tych zielonych) lub świeżych ziół? W tym artykule piszemy o sokowirówce i wyciskarce ELDOM, które zostały stworzona właśnie w tym celu. 

Podstawa zdrowego trybu życia

 

Walory wyciskarek zaliczanych do małych Artykułów Gospodarstwa Domowego dostrzegą nie tylko miłośnicy zdrowego odżywiania się, ale też sportowcy, dzieci, seniorzy czy wreszcie ci, którzy cenią sobie nade wszystko smak i jakość świeżo wyciśniętego soku z owoców, warzyw czy nawet ziół. Praktycznie te „maszyny” warto mieć w każdym domu i to na wyciągnięcie ręki. Mam na myśli wyciskarki lub sokowirówki, dzięki którym każdy, jest w stanie szybko i samodzielnie przygotować napój dla zdrowia lub jak kto woli „bombę” pełną witamin, doskonałego smaku i aromatów świeżych produktów (może nawet ze swojej działki)! Już nawet jeden taki sok wypity o poranku może wypełnić naszą codzienną witaminową normę.

Sokowirówka i wyciskarka Eldom

 

Urządzenie to odznacza się nie tylko wydajnością ale także generuje oszczędności dla naszej kieszeni poprzez niskie zużycie energii elektrycznej. Nie bez znaczenia jest też niski poziom hałasu, dzięki któremu poranne przygotowanie świeżego soku nie postawi całego domu na nogi. Dodatkowo duży otwór dozujący sprawia, że owoce nie muszą być wstępnie rozkawałkowane. Ma to duże znaczenie, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że obecnie nie wiele osób ma czas na długie celebrowanie śniadań w tygodniu. 

 

Niewątpliwym walorem tych urządzeń marki Eldom jest także ich konstrukcja, Dzięki zastosowanej technologii wyciskarka miażdży owoce czy zioła, a dopiero później wyciska je przez sito. Tak więc otrzymujemy mniej klarowny, gęsty sok do tego bardzo często z zawartością drobinek owoców. Dodatkowo warto zapamiętać, że proces miażdżenia jakiemu poddawane są surowce uwalnia sok, który nie jest napowietrzony, przez co nie będzie się szybko utleniał, a w konsekwencji ulegał szybkiemu zepsuciu. Poza tym wyciskarka jest nieco skuteczniejsza, więc ilość uzyskanego „życiodajnego” napoju będzie odrobinę większa niż z sokowirówki.

 

Nieco inaczej zachowują się te ostatnie, także produkowane ze znakiem firmy Eldom, dzięki którym pozyskamy równie zdrowy i smaczny napój. Choć będzie bardziej klarowny, to nie znaczy wcale, że bardziej uboższy w witaminy czy składniki mineralne.

Zdrowa estetyka

 

Jest jeszcze coś, o czym nie powinniśmy zapomnieć. Zarówno sokowirówki, jak i wyciskarki ELDOM cieszą nasze oczy estetycznym wyglądem, przez co stanowić mogą stałe wyposażenie nawet najbardziej nowoczesnej kuchni. Nadają się również do firmowej kuchni.

Na potrzeby tego artykułu przetestowaliśmy produkty ze strony – https://eldomagd.eu/kategoria/wyciskarki-wolnoobrotowe. Na rynku znajdziemy jednak wiele różnorakich rozwiązań w zakresie wyciskarek, jakim również warto się bliżej przyjrzeć.