Szybkie danie z rybą na już? To da się zrobić!

Szybkie dania z wykorzystaniem ryb czy też owoców morza mogą być doskonałą propozycją dla osób, które nie jedzą mięsa, ale też i dla tych, którzy po prostu chcą zjeść zdrowy i smaczny obiad, ale nie mają zamiaru spędzić w kuchni całego dnia. To dobre pomysły na potrawy dla osób zapracowanych, kiedy to zależy nam na tym, aby przygotować sobie ciepły i smaczny posiłek, ale i aby był to prosty przepis na danie, które nie może się nie udać. Takim daniem jest prosty makaron z tuńczykiem. Danie, do którego nie potrzebujemy zbyt długiej listy zakupów.

Szybkie danie z niewielką ilością składników

Makaron powinniśmy osobno ugotować w osolonej wodzie. Doskonale sprawdzi się zarówno makaron spaghetti jak i penne. Prawdziwym gwoździem programu w przypadku tej potrawy jest natomiast sos. Aby go przygotować, powinniśmy na patelni podsmażyć czosnek, a następnie kilka sztuk pokrojonych, zielonych oliwek tak, aby mogły oddać później swój smak do sosu. W kolejnym kroku wrzucamy do środka tuńczyka. Może to być oczywiście świeża ryba, jednakże jeśli mamy problem z zakupem takiej, spokojnie możemy wykorzystać tuńczyka w puszce- na przykład w zalewie z oleju. Dodatkowo, możemy wykorzystać olej z puszki z tuńczyka dodając około 2 łyżki do dania na patelni. Tak minimalistyczny sos wystarczy tylko doprawić- solą, pieprzem, a także świeżymi lub suszonymi ziołami. Idealnym uzupełnieniem tego dania będzie natka pietruszki.

Wykończenie prostej potrawy na bazie ryby

Po połączeniu sosu z ugotowanym makaronem, tak naprawdę możemy już zabrać się za jej jedzenie, szczególnie jeśli zależy nam, aby nie była to potrawa będąca bombą kaloryczną. Jeśli jednak chcemy dodatkowo urozmaicić sobie to danie- całość możemy posypać startym parmezanem, który na gorącym sosie i ciepłym makaronie sam szybko się roztopi. Jak widać- jest to danie proste, które możemy na szybko przygotować nawet po przyjściu z pracy. Dzięki temu możemy zjeść coś ciepłego i pożywnego, a dodatkowo- uzupełnić swoją dietę o jakże zdrowe ryby.